Makaleler

BEKLENEN AÇIKLAMANIN 1.BÖLÜMÜ

Yazdır
Yayınlanma: Perşembe, 16 Ağustos 2012

   

 

   1.ETAP SİTE YÖNETİMİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR.

      1- Yaklaşık 1 ,5 yıl önce yaptığımız açıklamalarla ilgili keşke yanılmış olsa idik.keşke söylediklerimiz doğru çıkmasaidi.Malesef bir kez daha haklı çıktık.Emlak konut aş'nin toki olmadığını karetmek amacıyla kurulmuş bir şirket olduğunu söylemiştik.İlgili şirketin yönetim kurulunun -ki 1.etabı yönetiyor !-memurkente 1 defa bile geldiğini gören veya duyan varmı kardeşlerim.

Bizim yaptığımıza 1 adet tuğla ilave ettiler mi.Peki 1.5 yıldır masraflar çıktıktan sonra kalan yaklaşık 500 bit tl nerede.(Eski pra ile tam 500 milyar yani) Bu paraların her kuruşu 1.etapta oturan siz kardeşlerimden çıktı ve çıkmaya devam ediyor.Şimdi değerli kardeşlerim. ilgili şirket sadece sizin paralarınıza talipse burda işi nedir.Ne yapar.Şirketin web sayfasında hiçbir bilgi veya döküman yok....Şirketin atadığı kişinin zaten hiçbir yetkisinin ve yeterliliğinin olmadığını hepiniz biliyorsunuz.

 2- Kat Mülkiyeti Kanunu der ki; "Toplu yapı kapsamındaki siteler tapuya tescil ettirilen "Yönetim Planına göre idare edilir.1 etabın yönetim planını ele geçirdik kardeşlerim.Tamamını yakında buradan okuyacaksınız.Toki kendi yazdığı ve tapuya tescil ettirilen Yönetim planını bile ilgili şirkete uygulatmıyor.Bu yönetim planının 1.maddesi özetle şöyle. Asıl yönetim oluşuncaya kadar görev yapmak üzere atama yapılır ve ilk görevi blok yöneticilerini seçmek.Kapılara asılan yazılarda blok yönetini seçenler savcılığa verilmiştir deniyor.Lütfen şu savcılığa verdiğiniz dilekçeyi ya da şikayeti yayınlayın.Biz araştırdık savcılğa verilen herhangi bir dilekçe yok.Bakınız bizim verdiğimiz paralarla gelip oturanlar bize tehditler savuramazlar.1 etapta oturan onurlu insanlar çocuk değiller.Bari yalan söylemeyin.6 ay önce de savcılığa vermiştiniz bizi.Bu savcılık ne kadar uzakta ki bize tebligat gelmedi...Biz evet kooperatif yönetimi ve denetimi olarak santiminde emeğimiz alınterimiz olan siteyi ve onurlu kardeşlerimizi yanlız bırakmadık bırakmayacağız.Er veya geç bu siteyi daha güzelleşmesi için kendi içimizden seçtiğiniz kişilerle beraber hukuk mücadelesini kazanacak ve gidişe  dur diyeceğiz. 

   3-Seçim yapılan bloklarda site yönetiminin hiçbir yetkisi yoktur.Seçim yapılmayan bloklarda da 1 kat maliki mahkemeye müracatla bloka yönetci atanmasını mahkemeden isteyebilir.Bu durumda 6 ay geçmedikçe yönetici değiştirilemez.Yapılan seçim sonucu blok ve site yönetimine seçilen kardeşlerimizin "Yönetim Planında " yazdığı gibi seçilmişlerdir.Toki'yi bu konuda uyarmak ve hukuka uymasını sağlamak için bayram sonrası mahkemeye müracaat edeceğiz.Diyelim ki biz hukuksuz seçim yaptık.Doğrusunu neden siz göreviniz olduğu halde yapmıyorsunuz.Eğer uygulamanız ey toki doğru ise 2.etabın seçimini neden yaptınız? Yoksa 1.etapta 798 aidat ödeyen kişi 2.etapta ise 312 kişi bulunması mı sizi bu tezat uygulamaya itti.Kesinlikle 2.etapta yaptığınız işlemin aynısını 1. etapta yapmanız ve hatadan dönmeniz gerekir.Bu yapılmazise memursenli, sendikacı olmamızın da verdiği haklı güçle hem koruyup kolladıığınız şirketi, hem bu hukuksuzluğa çanak tutan tokiyi ve hemde bu uygulamanın arkasındaki kişileri mahkemeye vereceğimizin bilinmesini isteriz.Lütfen şerefli insanların aklı ve emekleriyle dalga geçmeyin.Satırı satırına sizin yazdığınız yönetmeliğe uyunuz.

      4-Bu konuda tüm site sakinlerini göreve davet ediyor ve diyoruz ki; Emlak Konut AŞ'ye toplanan paraların nerelere harcandığını belgeleriyle sorunuz, Çevre güvenlik duvarı, halı saha, site içi çok amaçlı salon, güvenlik kameralarını neden yapmıyorsunuz,   uyarılıra rağmen bozuk asansörleri ilgili taşerondan "neden" kimin teslim aldığını sorunuz, tokinin ilgili birimi ki Site Yönetimi Şube Müdürlüğüdür, neden bu perişanlığa hala göz yumduğunu sorunuz.Unutmamak gerekir ki haksızlığa karşı "birşeyler " yapmak her onurlu insanın görevidir.

     5- Blokların giriş kapılarındaki hareketli çift kapı kesinlikle tehlike  arzetmektedir.Kapıların mutlaka farklı bir sisteme dönüştürülmesi lazım.Bize gelen şikayetlerden 21. blok ile 14.bloklardaki kapı çarpması sonucu yaralanan 2 kardeşimize de acil şifalar diliyoruz.Özellikle 14 deki Kübra Kızımızın koluna 6 dikiş atıldığını buğün öğrendik.Site yönetimi" yazan büroya giden kardeşimizle nasıl ilgilenildiğini ! sizler tahmin edersiniz.

     6-İlgili şirketin 2 adet işçisi maaşlarını aldıkları halde neden ortak mahal olan kapıcı dairelerinde duruyorlar acaba sitenin zaten bize kapalı bütçesine kira yatırıyorlar mı sorunuz, boş duran 11 adet kapıcı dairesi ne işe yarıyor.Kiranın artık 400 tl olduğu sitede bu dairelerin 1,5 yıldır boş kalmasının sorumlusu kimdir.798 kişinin ödediği paralarla yapılan kapıcı daireleri kiraya verilse 11*4.800=52.800.-tl gelir getirecekken bu nasıl vicdandır ki buna alet veya basamak veya imkan veriliyor sorunuz. Kardeşlerim iddiamız odur ki sizler bugün bu evlerde hiç üye aidatı ödemeden hatta kar ederek oturabilirsiniz.Bu süreçte bizi mahcup etmeyen Allah bu söylediklerimizin de gerçekleşmesini inşaAllah bizegösterir.

     Bu vesile ile bizi Ramazan Bayramına ulaştıran Yüce Rabbimize zerrat-ı Kainat adedince hamd-ü senalar eder,  müslüman kardeşlerimizin bayramlarını tebrik ve tesid ederiz.Selam ve dua ile Allaha emanet olunuz.                                                                             Yönetim ve DEnetim Kurulu adına Başkan

                                                                                                       Sait AYDOĞAN

2011 ORDU MEMURKENT YAPI KOOPERATİFİ. Bu Web Sitesi SS. Memurkent Yapı ve Konut Kooperatifindeki Gelişmeleri Duyurmak Amacıyla Hazırlanmıştır. Web Sitesinden ve İçeriğinden SS. Memurkent Yapı ve Konut Kooperatifi Yönetimi Sorumludur. Site İçeriği İzinsiz Kopyalanamaz ve Kaynak Gösterilemez. SS. Memurkent Yapı ve Konut Kooperatifi Yönetimi
Powered by Joomla 1.7 Templates